Marmaris Yelkenli Kiralama

Bizi Arayın

+90 850 885 14 75

Marmaris Yelkenli Kiralama

Etrafını çeviren dağların eteklerine doğru uzanan şehir yapısı ve sahil boyunca devam eden ana caddesiyle Marmaris, Türkiye'nin otel turizmi yerindekinden ayrıca Yat ve Yelkenli Kiralama sektöründe de dünya çapında isim yapmıştır. Marmaris kiralık yelkenli ve yat kiralama denilince bölge adeta bir mavi tur cennetidir. Dalaman Havalimanı sadece 1 saat uzaklıkta olduğu için bölge charter destinasyonlarında öncü bölgelerden biri olmuştur. Rodos ise sadece 45 dakika uzaklıkta olup, feribotla veya kiralamış olduğunuz tekne ile kolayca ulaşılabilir.

Yüksek dağların arasında orman kaplı koylar fazla derinliğe sahiptir. Kıyı yakınları güvenli demirleme açısından uygundur. Kuzeyden rüzgar alan koyları doğal yapıları sayesinde barınmada sorun yaşatmazlar fakat kış aylarında bölge yoğun yağış aldığı için özellikle Marmaris Limanı içerisinde dikkatli olmakta fayda vardır. Karayolu ile tüm koylarına ulaşım imkanı olan Marmaris, her türlü bütçe ve ihtiyaca cevap verebilen restoran, kafe, alışveriş merkezleri, dalış merkezleri, tekne servis ve malzemeleri şirketleriyle turizmin her dalına hizmet sunabilmektedir. Bu yüzden, Marmaris kiralık yelkenli tercih ederken göz önünde bulundurabilirsiniz. Yaz ve kış aylarında dalış yapılabilen başlıca bölgeler:

Sarı Mehmet Burnu, Abdi Reis Koyu, Yazih Kaya, Baca Mağarası, Aksu Koyu, Kütük Burnu, Kadırga Koyu, Keçi Adası Feneri, İnce Burun Feneri ve Hayıtlı Burun.

Marmaris, bir liman kenti olarak bilinen ve sayısız eşsiz güzellikte koya sahip olan bir bölgedir. Yelkenli kiralama, yat kiralama ve yat turizmi açısından oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Doğal havuz niteliğindeki turkuaz suları ve plajlarıyla yatçılara her gece farklı koylarda geceleme, demirleme ve tatil imkanı sunar. Akdeniz'in cenneti Marmaris, yat turizmi ve mavi turun en önemli ve popüler merkezleri arasında yer almaktadır.

Marmaris, dünya çapında kaliteleri, profesyonel yönetim, alışveriş imkanları, otel ve konaklama hizmetleri, her türlü boy ve yapıda tekne ve yatlara hizmet edebilen kapasitesiyle öne çıkan birkaç marina sahiptir. Bu marinalar hakkında detaylı bilgileri ilgili linklerden bulabilirsiniz.

Marmaris Netsel Marina, bölgenin en merkezi ve popüler bölümünde yer almaktadır. Kuzeyde yer alan Marmaris koyunda, yemyeşil bir çevre sunar ve oldukça geniş imkanlar sağlar.

Marmaris Yat Marina, Marmaris'in güneydoğusundaki Yalancı Boğazda yer alır ve Türkiye'nin en büyük ve imkanlarına sahip marinalarından biridir. Uluslararası birçok yat fuarına ev sahipliği yapmaktadır.

Albatros Marina, charter firmalarının yoğun olduğu bir bölgede, Yalancı Boğaz yönünde koyun batısında yer almaktadır. Etrafında restoran ve barlar mevcuttur.

Martı Marina & Yacht Club - Orhaniye, yaklaşık 300 yat ve teknelik kapasitesi ile 100 kadar yata da çekek yeri hizmeti sunmaktadır.

Belediye Rıhtımı, diğer marinalara göre daha uygun fiyat politikasına sahiptir ve Marmaris kiralık yelkenli arayanlar için tercih edilebilir.

Marmaris, uluslararası yat ve yelken yarışlarına ev sahipliği yapan bir yerdir. Marmaris Uluslararası Yat Kulübü, her Kasım ayında Uluslararası Marmaris Yat Yarışları düzenlemektedir. Ayrıca, Mayıs aylarında Uluslararası Marmaris Yat Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır. Festival, her boy ve tipte tekne için yeterli imkanı sunan Marmaris Marina'da gerçekleşmektedir. Marmaris International Yacht Club ise Uluslararası Marmaris "Yacht Charter Show" adlı fuarı düzenlemektedir.

Hisarönü Körfezi'nde yer alan Orhaniye, yelkenli kiralama seçenekleri arasındadır. Ayrıca, Simi, Rodos, Tilos, Halki ve Nisiros adaları da buraya oldukça yakındır. Bu nedenle, Yunan Adaları turu fikriniz varsa, bu bölgeden seyahat etmek de mümkündür. Marmaris koyları hakkında detaylı bilgiye ilgili linklerden ulaşabilirsiniz.

Baba Adası, Aşı İçi Limanı, Delik Ada / Dalyan, Ekincik Limanı, Kargı ve Semizce Koyları, İçmeler, Turunç, Amos (Asarcık) Koyu, Kumlubük, Kadırga Koyu, Abdi Reis Koyu, Yıldız Adası - Bedir Adası - Boğaz Koyları gezebileceğiniz güzel koylar arasındadır.

Marmaris bölgesi, yoğun yelkenli modellerinin bulunduğu marinalara ev sahipliği yapmaktadır. Salgın ile birlikte başlayan bireysel tatiller yelkenli sektörü içinde hızla artmaya başlamıştır. Artık, grup halinde tatiller yerine daha sakin ve bireysel seyahatlerin popüler olacağı düşünülmektedir. Marmaris kiralık yelkenli modellerimiz hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun rezervasyon almaktadır. Yaz aylarında ve özellikle tatillerde kiralık modellerimiz aylar öncesinden rezerve edilmektedir.

Marmaris filomuzdaki tekneler, bölgedeki üç önemli marinada bulunmaktadır. Netsel Marina, diğer marinalara göre daha avantajlı bir konumdadır, çünkü şehir merkezinde yer almaktadır. En önemli özelliklerinden biri, direk merkezde bulunmasıdır. Kiralık yelkenli için geldiğinizde hem transferiniz hem de karşılanmanız daha kolay olacaktır.

Hizmet verdiğimiz bölgeler